VILL DU BLOGGA PÅ DENNA BLOGGEN?




DÅ ÄR DET BARA ATT MEJLA: FEVERJB@HOTMAIL.COM OCH SÅ SKRIVER DU:
* OM DU HAR EN BLOGG VAD DEN HETER
* OM DU HAFT EN BLOGG
* HUR OFTA DU HAR TILLGÅNG TILL EN DATOR/ MOBIL SÅ DU KAN BLOGGA OFTA
* KANSKE VETA LITE OM JUSTIN INNAN

JUSTIN + PARFYM= SANT

Justin Bieber har en näsa för business (och kvinnoparfymer, verkar det som). Tydligen har han bestämt sig för att utveckla sitt varumärke i skönhetsindustrin och har tagit fram sin alldeles egna kvinnoparfym! Parfymen, vid namn "Someday" har en fruktig doft och kommer att säljas för $35 per flaska. Den kommer ut i butik nästa månaden och alla intäkter kommer att gå till välgörenhet!

Han berättade för Women's Wear Daily, "Nu ska jag vara ärlig, hur en tjej doftar är väldigt viktigt för en kille. Jag har ett djupt samband till mina fans, så att skapa en doft som jag personligen älskar är ytterligare ett sätt jag kan bjuda in dem närmare till min värld."

Då hans kollektion av glittrigt nagellack sålde ut på direkten i December, så slår vi vad om att tjejer kommer att kasta sig efter denna parfym också. Bered er på att känna doften av väldigt många fruktiga tonåringar i sommar!
(posh24)

20-i-topp

Justin är på 3:de plats!
Kolla mer här!

Köpte ni Justin DVD?

På fredagen den 13:e släppte Justin Bieber sin heta DVD "Never Say Never!"
Var ni en av de lyckliga fansen som köpte DVDn?! (posh24)

JUSTIN IDOL-BILD!

Fått en fin idol-bild, gör en eller om du redan har en så skicka gärna till oss: feverjb@hotmail.com
Tack!

SVAR PÅ KOMMENTAR!

hej!
Johanna Asp om Skriver maxxximilian.:
hej!
fin blogg måste jag säga, läser minst 1 gång varje dag. 
Asså menar hon att justin är dålig? eller jag fattar inte vad hon menar!
Tack om du svarar!
Svar: Tack, roligt att höra!
Jag tror att hon mena att låten var dålig och att det är en justin bieber låt, hon gillar antagligen inte han och då tycker väl hon att Justins låtar är dåliga.
Alltså inget fan... !

VOTE FOR JUSTIN!

Vote here!

Skriver maxxximilian.

– Saades låt är dålig. Riktig Justin Bieber-låt. Dansen och showen på scen är säkert jättehäftig men låten... nej, skriver maxxximilian.

Haha, jo alla tycker helt olika!

JUSTIN TWITTRAR OM SVENSKMÖTET

LÄS DET SISTA PÅ: http://www.aftonbladet.se/nojesbladet/klick/article13005396.ab

TOP TWITTER USER RANGINGS

#Name (Screen Name)LocationURLFollowersFollowingUpdatesJoined
1. Lady Gaga (ladygaga) New York, NY http://www.ladygaga.com 9944439 143409 727 38 months ago
2. Justin Bieber (justinbieber) on the MY WORLD TOUR!!! http://www.youtube.com/justin... 9577454 112941 9029 26 months ago
3. Barack Obama (BarackObama) Washington, DC http://www.barackobama.com 7925957 697804 1350 51 months ago
4. Britney Spears (britneyspears) Los Angeles, CA http://www.britneyspears.com 7783041 423053 734 32 months ago
5. Kim Kardashian (KimKardashian) on a plane... http://kimkardashian.celebuzz... 7451141 138 7542 26 months ago
6. Katy Perry (katyperry) Underneath a palm tree... http://www.katyperry.com 7216742 71 2876 27 months ago
7. ashton kutcher (aplusk) Los Angeles, California http://www.facebook.com/Ashton 6660444 635 6686 28 months ago
8. Ellen DeGeneres (TheEllenShow) California http://www.ellentv.com 6600541 48550 4389 33 months ago
9. taylorswift13 (taylorswift13) http://twitter.com/taylorswift13 6305880 55 933 30 months ago
10. Shakira (shakira) Bahamas http://www.shakira.com 5920894 39 966 24 months ago
11. Oprah Winfrey (Oprah) Chicago, IL http://www.oprah.com 5820413 32 692 28 months ago
12. Selena Gomez (selenagomez) Los Angeles http://www.selenagomez.com 5300001 519 1545 27 months ago
13. Twitter (twitter) San Francisco, CA http://twitter.com 5025237 487 1110 51 months ago
14. Rihanna (rihanna) LA BABY! http://www.rihannanow.com 4961541 380 1850
15. Twitter en español (twitter_es) San Francisco, CA http://blog.es.twitter.com 4937568 20 425 19 months ago
16. 50cent (50cent) NYC http://listn.to/50cent 4562628 3 4023 29 months ago
17. Justin Timberlake (jtimberlake) Memphis, TN http://www.justintimberlake.com 4504865 20 476 26 months ago
18. Ryan Seacrest (RyanSeacrest) Los Angeles, CA http://RyanSeacrest.com 4485649 398 4881 33 months ago
19. Mariah Carey (MariahCarey) http://mariahcarey.com 4367359 49 2334 28 months ago
20. CNN Breaking News (cnnbrk) Everywhere http://cnn.com/ 4307849 41 9723 53 months ago
21. Ashley Tisdale (ashleytisdale) 40.766009,-73.978664 http://www.ashleytisdale.com 4285704 108 1626 29 months ago
22. Marshall Mathers (Eminem) Detroit http://twitter.com/eminem 4204973 0 121 50 months ago
23. P!nk (Pink) los angeles http://twitter.com/pink 3960758 106 2570 26 months ago
24. Paris Hilton (ParisHilton) ÜT: 35.975487,-115.141709 http://www.ParisHilton.com 3932659 2015 7472 26 months ago
25. Charlie Sheen (charliesheen) http://www.charliesheen.com 3869368 45 308
26. TwitPic (TwitPic) Delivering your photos http://twitpic.com 3864923 28046 469 40 months ago
27. Kaka (KAKA) Madrid 3826227 323 2013 22 months ago
28. THE_REAL_SHAQ (THE_REAL_SHAQ) BOSTON/EVERYWHERE http://www.Facebook.com/Shaq 3764110 632 3591 30 months ago
29. Coldplay (coldplay) London http://www.coldplay.com 3718970 2456 826 28 months ago
30. Alicia Keys (aliciakeys) New York City http://www.aliciakeys.com 3676361 167 1312 25 months ago
31. iamdiddy (iamdiddy) EVERYWHERE!!! http://www.diddydirtymoney.com 3627100 1203 13267 29 months ago
32. Demi Moore (mrskutcher) 3533642 214 4586 28 months ago
33. jimmy fallon (jimmyfallon) New York, New York http://www.latenightwithjimmy... 3517614 3276 3623 34 months ago
34. Chelsea Handler (chelseahandler) Los Angeles, CA http://chelseahandler.com/ 3458926 45 2373 28 months ago
35. Nicki Minaj (NICKIMINAJ) http://MYPINKFRIDAY.COM 3422600 637 8039 25 months ago
36. Snoop Dogg (SnoopDogg) Eastside LBC http://www.snoopdogg.com 3313137 1366 6019 50 months ago
37. Perez Hilton (PerezHilton) Hollywood, California http://www.PerezHilton.com 3298469 301 33809 28 months ago
38. The New York Times (nytimes) New York, NY http://www.nytimes.com/ 3169129 447 63137 51 months ago
39. ÜberSocial (UberSoc) Everywhere! http://bb.ubersocial.com/bb/d... 3141048 1922 8604 27 months ago
40. demetria lovato (ddlovato) DALLAS/LA http://www.facebook.com/DemiL... 3104744 118 4976 27 months ago
41. A Googler (google) Mountain View, CA http://www.google.com/support/ 3075830 385 2456 27 months ago
42. Conan O'Brien (ConanOBrien) Los Angeles http://teamcoco.com 3046368 1 466 15 months ago
43. Tyra Banks (tyrabanks) Fierceland http://www.tyra.com 3043443 602 1496
44. Khloé Kardashian (KhloeKardashian) Heaven http://khloekardashian.celebu... 3004362 144 18867 25 months ago
45. Luciano Huck (huckluciano) Rio de Janeiro, Brasil http://www.globo.com/huck 2996851 255 4805 24 months ago
46. lilyroseallen (lilyroseallen) london http://www.myspace.com/lilymusic 2905656 144 2924 31 months ago
47. E! Online (eonline) Los Angeles, CA http://www.eonline.com 2890323 45116 33295 50 months ago
48. Jonas Brothers (JonasBrothers) Earth http://www.jonasbrothers.com 2844716 2109 1234
49. Lance Armstrong (lancearmstrong) Austin, TX http://www.livestrong.org 2817400 250 7034 31 months ago
50. The Onion (TheOnion) New York, NY http://www.theonion.com 2810287 1 8149 39 months ago
51. Soulja Boy (SouljaBoy) Atlanta, GA http://interscope.com/souljaboy 2773200 697 29885 31 months ago
52. YouTube (YouTube) San Bruno, CA http://youtube.com 2725006 250 3639 43 months ago
53. Nick Jonas (nickjonas) Los Angeles http://nickjonasandtheadminis... 2637254 139 1469 22 months ago
54. People magazine (peoplemag) http://www.people.com 2567146 622 6471 26 months ago
55. Kourtney Kardashian (KourtneyKardash) http://www.kourtneykardashian... 2556747 47 2140 26 months ago
56. NBA (NBA) New York, NY http://www.nba.com 2540460 854 17460 28 months ago
57. Stephen Fry (stephenfry) London http://www.stephenfry.com/ 2533782 52666 8390 34 months ago
58. Chris Brown (chrisbrown) EARTH!! http://www.mechanicaldummy.com 2533755 642 1332 26 months ago
59. TIME.com (TIME) http://www.time.com 2525415 344 23358 38 months ago
60. Nick Cannon (NickCannon) ÜT: 33.927399,-118.406763 http://www.nickcannon.com 2509762 643 4704 28 months ago
61. Breaking News (BreakingNews) Global http://www.breakingnews.com 2509184 368 51650 49 months ago
62. Ivete Sangalo (ivetesangalo) -14.864931,-40.842104 http://www.ivetesangalo.com 2509179 241 18590 37 months ago
63. Noah Everett (noaheverett) Charleston, SC http://twitpic.com 2448297 1062 3914 40 months ago
64. Ashlee Simpson Wentz (ashsimpsonwentz) los angeles http://ashleesimpsonmusic.com 2425898 89 200 26 months ago
65. Tony Hawk (tonyhawk) San Diego & world at large http://www.tonyhawk.com 2383877 1597 4758 27 months ago
66. JUANES (juanes) Miami http://www.juanes.net 2366198 585 4106 23 months ago
67. BET's 106 & Park (106andpark) New York, NY http://bet.com/106andpark 2345837 231 3516 25 months ago
68. John Legend (johnlegend) New York, NY, USA http://www.johnlegend.com 2336458 195 2846 29 months ago
69. Russell Brand (rustyrockets) http://www.russellbrand.tv 2327714 64 1965 28 months ago
70. RainnWilson (rainnwilson) Los Angeles-ish http://www.facebook.com/rainn... 2296756 209 5054 28 months ago
71. Pete Cashmore (mashable) NYC / SF http://mashable.com 2293545 2238 34739 51 months ago
72. Stephen Colbert (StephenAtHome) http://www.ColbertNation.com 2292183 0 1566 32 months ago
73. Mandy Moore (TheMandyMoore) Hollywood, CA http://www.mandymoore.com 2290414 38 732 27 months ago
74. Justin (shitmydadsays) http://justinhalpern.tumblr.com/ 2268784 1 139 22 months ago
75. Pete Wentz (petewentz) here and there. http://www.petewentz.com 2250800 258 7041 32 months ago
76. Lenny Kravitz (LennyKravitz) New Orleans http://www.lennykravitzmusic.com 2245239 1894 577 27 months ago
77. Al Gore (algore) Nashville, TN http://algore.com/ 2240893 9 321 31 months ago
78. Martha Stewart (MarthaStewart) Katonah, NY http://www.themarthablog.com 2219230 8188 2591 27 months ago
79. Drizzy Drake (drakkardnoir) Where The Wild Things Are http://www.octobersveryown.net 2209857 271 403 26 months ago
80. Dr. Drew (drdrew) Los Angeles, CA http://www.lovelineshow.com 2189258 262 2323 37 months ago
81. Giuliana Rancic (GiulianaRancic) Los Angeles http://giulianarancic.com 2189231 309 3557 27 months ago
82. Snaptu (snaptu) On your phone :) http://snaptu.com/a/twitter 2158488 676 3546 31 months ago
83. Alejandro Sanz (AlejandroSanz) Spain•MiamiBeach http://www.alejandrosanz.com 2137856 246 14258 24 months ago
84. Joel McHale (joelmchale) Holy Roman Empire http://www.joelmchaleonline.com 2126572 143 1408 37 months ago
85. Rev Run (RevRunWisdom) Worldwide http://globalgrind.com/revrun/ 2115578 0 8955 26 months ago
86. Miley Cyrus (mileycyrus) I haven't decided. http://mileyworld.com 2114814 68 2081 26 months ago
87. Rafinha Bastos (rafinhabastos) Brasil http://www.rafinhabastos.com.br 2110932 44 4475 29 months ago
88. MC HAMMER (MCHammer) Bay Area, California http://www.alchemistmgmt.com 2106510 37331 17536 48 months ago
89. The White House (whitehouse) Washington, DC USA http://www.whitehouse.gov 2103672 120 2457
90. Funny Or Die (funnyordie) Hollywood, Ca http://funnyordie.com 2095647 3013 4509 34 months ago
91. NFL (nfl) http://nfl.com 2072507 141 4913 28 months ago
92. Serena Williams (serenawilliams) Paris http://www.serenawilliams.com 2050505 139 8506 26 months ago
93. Ludacris (Ludacris) International http://www.ConjureCognac.com 2049712 154 5848 30 months ago
94. Programa Pânico (programapanico) Brasil http://www.paniconainterne.co... 2049609 1851 32497 25 months ago
95. CNN (CNN) http://www.cnn.com 2047253 540 19823 52 months ago
96. ArnoldSchwarzenegger (Schwarzenegger) Los Angeles, California http://www.schwarzenegger.com 2043416 109437 1383 41 months ago
97. Al Yankovic (alyankovic) Los Angeles http://www.weirdal.com 2036886 201 1214 27 months ago
98. Sara Bareilles (SaraBareilles) Everywhere 2035342 73 973 48 months ago
99. Denise Richards (DENISE_RICHARDS) Los Angeles http://www.deniserichards.com 2035164 156 6454 26 months ago
100. daniel tosh (danieltosh) beach http://www.danieltosh.com/ 2032752 57 2840 26 months ago

Sorry att ni inte ser allt men klicka här för mer: http://twitaholic.com/

JUSTIN ÄR RIKTIGT SJUK

Stackars Justin Bieber uppträdde på Filippinerna igår och han var väldigt sjuk. Han Twittrade till och med "sjuk som en hund men showen måste fortsätta" och gick på scenen trots att han haft en infektion i bröstet bara en vecka tidigare. Vilken fantastisk kille! Men sedan blev han väldigt yr på scenen och var tvungen att rusa bakom scenen där han började att spy. Stackar Bieber! Vi hoppas verkligen du mår bättre snart! (TMZ)
Ojoj, stackarn, krya på dig Justin från hela sverige!

BORTSKÄMD UNGE SKRIVER POSH24

Vi hör historia efter historia om hur Justin Bieber beter sig som en liten bortskämd unge! Nyligen medverkade Bieber i CSI och några skådespelare avslöjade att Justin "typ är en bortskämd unge och att han låst en av producenterna inne i en garderob och så körde han ner handen i en tårta!" Allvarligt Bieber? Ush, det verkar som att justin till slut lät berömmelsen stiga honom åt huvudet och vi gillar det inte alls! (nydailynews)
Om detta är sant, så vet jag inte vad man ska säga, älskar honom ändå men allvarlig...

KVÄLLEN ÄR DIN

Någon som såg på KVÄLLEN ÄR DIN igår?
Det gjorde i alla fall jag och så var ju faktiskt Justin Bieber med. Det var en 10 årig tjej som var jättestort fan och hennes dröm var att träffa han och det fick hon så såg man när dom träffades och en massa.
Ni som inte såg kan kolla här: http://www.tv4play.se/noje/kvallen_ar_din?title=mollan_far_traffa_justin_bieber&videoid=1628933


URSÄKTA

Hej! Kan tyvärr inte skriva nått om justin bieber för jag ligger i sängen, blir mer inlägg idag, fast senare ;)

ÖVERDRIVANDE ARTIKEL

Aftonbladet har skrivit en artikel om Justin Bieber när han var på flygplanet och flygvärdinnan tog ett snack med honom, mer läser ni på inlägget nedanför.
Aftonbladet skrev:
Ni ser ju att det står "Justin Bieber i bråk"
Herregud, bråk är väl att ta i lite eller?

JB uppläxad av flygvärdinna!

Alla har tydligen inte drabbats av Bieber-feber. Vi hörde precis att Justin Bieber nyligen blev ordentligt uppläxad av en flygvärdinna på en flight hem från Sydney, Australien. Justin uppträdde som ett litet barn och sprang upp och nerför gången i flygplanet och förde en massa oväsen. Flygvärdinnan tog då ett snack med Justin och hans livvakt och förklarade att eftersom han uppträdde som ett barn skulle han bli behandlad som ett. Justin bad senare om ursäkt till flygvärdinnan. Pinsamt Justin!

JB skakas av ryggskada!

Med allt hans hoppande och ryckande uppe på scenen hela dagarna är vi inte förvånade över att höra att det hände. Popstjärnan Justin  gjorde nyligen illa ryggen precis innan han flög in till Australien för att uppträda. När Justin landade i Brisbane i tisdags sågs han grimasera och massera sin rygg när han lämnade flygplatsen, och nu har han tydligen så ont att han spenderar all sin fria tid med att ligga på sängen i sitt hotellrum!

Han tog till sin Twitter för att prata om smärtan, "24 galna timmar av resande, min rygg är paj, men vi ler. Vi har äntligen tagit oss hit. AUSTRALIEN vi är här! Ryggen gör VÄLDIGT ont, ska vila upp mig, ryggen håller på att ta död på mig.
"After a long 24 hours and some crazy plane trouble we finally made it out. Thank you to Indonesia and our secret day in BALI."

Vi slår vad om att tonårstjejer runtom hela världen önskar av hela sitt hjärta att de kunde ge honom en ryggmassage just nu!

DÅLIG UPPDATERING.

Hejhej!
Förlåt för super dålig uppdatering, det är bara det att jag har inte varit hemma så mycket, jag har bott  på hotell och så.
Förlåt.